shafa
Home
Bibliography
Books
Rebirth
After 1400 Years
And Human created GOD
Jenayat va Mokafaat
2500 Years of Celebration
Iranology
Video Interviews
Reza Shah Era
Oral Interviews
Letters
Photos P.1
Photos P.2
Photos P.3
Photos P.4
Photos P.5
Death- Memorials
Condolences
Condolences 2
Tributes
Tributes 2
Tributes 3
Tributes 4
Tributes 5
France M. Culture
A Life - English
Crimation Project
Dariush Shafa- 18 Jan Shahbano
Eternity
Memorial 18 Jan 2014
Forough Farrokhzad & Shafa
A.Taheri, Shafa and Regimea
B. Khosravi, Shafa and lifea
Betrayal of 33
Linkss
Contact
Face Book

متن سخنان داریوش شفا در انجمن جهانی‌ زرتشتیان در پاریس، در نشست "فروغ‌هایی‌ در تاریکی‌، اندیشه و نوشته‌های شجأع‌الدین شفا ”

امروز، بدون انتظار قبلی‌، پیام محبت آمیزی از طرف علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی ایران برای گشایش نشست امروز ما رسیده، که من افتخار خواندن آنرا دارم

شهبانوی ایران، این بانوی گرامی‌، گران قدر و گران مایه، که در این سی‌ و چند سال پس از بحران ۵۷ همیشه حامی‌ و پشتیبان ایران و ایرانیان بوده اند در مقابل تمامی‌ آزار و رنجی‌ که ما ایرانیان در این سالها از طریق وسایل ارتباط جمعی در مورد تصویر فاجعه انگیز میهنمان می‌شنیدیم، می‌‌دیدیم و می‌خواندیم، در تمامی‌ این سالهایی که پدر من آنها را سالهای بی‌ وطنی می‌نامید، شهبانوی ایران، با اعتبار و آبروی بین‌المللی خودشان و با وابستگی عمیقشان به فرهنگ ایران، برای ما اعتبار و آبرو خریدند، و این شاید تنها شانسی بود که ما ایرانیان در سی‌ و چند سال بد شانسی داشته ایم

آنچه که ایشان در این سالها با تلاشی مداوم و بدون هیچ انتظار متقابل برای ما و برای ایران انجام داده اند را فقط می‌توان با آنچه یک مادر برای فرزندش انجام میدهد مقایسه کرد.

از این نظر جای آن دارد که علاوه بر سمت و عنوان ملکه و شهبانو، ایشان را مادر ایران هم بنامیم

امیدوارم که سایه این مادر سالیان دراز بر سر ایران و ایرانیان باشد

پیام علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی ایران
در نشست "فروغ‌هایی‌ در تاریکی‌، اندیشه و نوشته‌های شجأع‌الدین شفا ”
پاریس ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴

برای هر ایرانی‌، فرهنگ، هنر و تاریخ پر شکوه ایران در درجه اول اهمیت بوده، هست و خواهد بود، همینطور مبارزان و مدافعان واقعی‌ این فرهنگ که بایستی همیشه مورد تایید ایرانیان باشند، و من پشتیبانی‌ از آنان را در راه اعتلای این فرهنگ والا همواره برای خودم وظیفه‌ای دانسته و می‌دانم. به همین دلیل است که خواستم امروز از طریق این پیام در برنامه "یک روز برای شجأع‌الدین شفا" و به یاد او با شما باشم. شجأع‌الدین شفا از بزرگان و سرشناسان بین‌المللی فرهنگ ما است که بخش بزرگ عمرش را در راه شناساندن فرهنگ ما به جهانیان و به خصوص ایرانیان گذراند. در ابتدا آثار بزرگ فرهنگ جهان و مشاهیر آن را با قلم ظریف نویسش به ایرانیان شناساند، و سپس با اطمینان از حمایت و پشتیبانی‌ شاهنشاه ایران، محمد رضا شاه پهلوی، همت بر زنده کردن تاریخ و فرهنگ ایران نمود. پس از بحران سال ۵۷ که همه چیز در هم ریخت و چرخ‌های پیشرفت و اعتلای ایران از کار ایستاد، قلم و معلومات او در راه روشنگری ایرانیان و دفاع از فرهنگ در خطر افتاده میهنمان بکار افتاد، و سهم بزرگی‌ در روشن کردن جوانان ما که سازنده ایران سربلند فردا خواهند بود ایفا کرد. شجأع‌الدین شفا و خدمات او، چه در آن دوره میهنمان، و چه در روزگار کنونی که خود او هم دیگر نیست از راه کتاب‌ها و نوشته هایش، همیشه راهنمایی‌ با ارزش برای جوانان ما خواهد بود. نمونه‌هایی‌ از قدر شناسی‌ فرهنگ دوستان ما در کتاب "یادنامه" که در نشست امروز معرفی‌ میشود جای داده شده. امیدوارم که فعالیتهای فرهنگی‌ در جهت روشنگری ایرانیان، روز به روز بیشتر شود، و در این صورت اطمینان داشته باشید که با همت همگان ایران ما جایگاه شایسته خود را در بین ملل پیشرفته جهان باز خواهد یافت.
ایزد نگهدار ایران است
فرح پهلوى


To see next related pages Please click here
برگ های ديگرمربوط را هم ببنيد اينجا کليک کنيد
Shahbano+Dariush Shafa One Day With Shafa| Forough| Abadiyat | A.Taheri|
B-Khosravi
| 33rd Betrayal| Radio France| Claudine en Exil|Related Video|Next|shafa
 

This is Official website of Dr. Shojaeddin Shafa © 1995-2010
اين تارنمای رسمی استاد شجاع الدين شفا است  ©  1995 -2010
.